Parafínové zábaly na ruce

Parafín je speciální vosk obohacený o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické.

Použití parafínu

  • zhrublá, mozolovitá, suchá nebo popraskaná pokožka rukou (nebo nohou)
  • uvolňuje ztuhlé a bolestivé kloubyodstraňuje odumřelé části pokožky rukou
  • zabraňuje tvorbě vrásek
  • pomáhá při chorobách drobných kloubů rukou

Parafínový zábal – blaho pro klouby

Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají i jako součást rehabilitační léčby zejména při onemocnění kloubů. Vlhko a teplo působí jako lokální sauna. Parafínový zábal působí blahodárně na nervovou soustavu. Je výborný pro výživu a zjemnění kůže. Ruce jsou hladké, jemné, zbavené odumřelých buněk a suchých šupinek.

Jak se zábal praktikuje?

Ruce se očistí, 2x se ponoří do parafínové lázně. Následně ruce zabalíme do sáčku a termorukavic, které udržují teplo. Minimálně po 20 minutách se vše sundá. Tento zábal by se měl praktikovat 2 – 3x týdně.

Je to tak – ruce nemilosrdně prozradí náš věk…

Kůže na rukou je tenká a skoro nemá tukovou vrstvu, a z celého těla je nejvíce vystavena povětrnostním vlivům, mrazu, větru, slunci, čisticím prostředkům atd. Ruce každého z nás jsou tak velmi namáhané. Postupem času, jak organizmus stárne, ruce se stávají suchými a vrásčitými a tvoří se na nich různé pigmentové skvrnky. Bohužel o ruce zpravidla nepečujeme tak pečlivě, jako o obličej. Mnohé ženy si kupují různé drahé „omlazující“ a výživné krémy na obličej, ale ruce jsou většinou popelkou… Nezaslouží si, abychom se o ně nestarali, anebo v lepším případě je ošetřovali zbytky nespotřebovaných krémů na obličej. Většinou dostanou potřebnou péči ve chvíli, kdy nastane problém – praskání, svědění, apod. Krémy určené na pokožku rukou musí regenerovat, napomáhat k udržení pružnosti a hydratace pokožky, a taky stimulovat vylučování kožního mazu, který je nepostradatelný k ochraně kůže právě před nepříznivými vlivy prostředí. Právě proto, abyste nezanedbávali své ruce, jsme pro Vás připravili parafínový zábal na ruce. Přesvědčte se sami, jak snadné je pečovat o Vaše ruce…….